?

Log in

No account? Create an account
 
 
19 April 2017 @ 10:05 am
Як не просрати Третій Майдан  
На Помаранчевій революції ми скандували "Ющенко". Змінили перше обличчя влади, а система залишилась якою була.
На Євромайдані ми порозумнішали, з'явилась думка що треба міняти всю систему. Але ця думка не вилилась ні в які конкретні вимоги, і революція знов-таки закінчилась заміною однієї сраки на золотому унітазі.
Звісно, і при Ющенку і при Порошенку деякий прогрес є, але це дуже мало, ненабагато більше ніж при "хорошому Януковичі".

Я не мрію, щоб на Верховну Раду впав метеорит. Бо тоді відбудуться вибори і виберуть нову Раду, не кращу за цю.

Результат виборів залежить від виборчого законодавства.
Влада ніколи не прийме виборче законодавство, вигідне для народу, бо воно буде невигідне для еліти.
Такого законодавства повинен вимагати народ на Майдані.

Не розійдемось, доки під куполом Ради не буде оголошено про введення в дію <конкретний законопроект>. І не так важливо, хто це оголосить.

Пакет законопроектів, з яким збереться Майдан, повинен бути мінімально необхідним для передачі влади в руки народу. Більшість геніальних пропозицій не мусять включатися в цей пакет, бо чим товщий пакет - тим менше людей вдастся навколо нього згуртувати.
Але в ньому повинні бути всі ключові інструменти, що не дозволять перетворити революцію на фікцію.
З усіма іншими пропозиціями облаштування України, навіть найнеобхіднішими, доведеться потерпіти, їх ухвалить вже нова Рада, обрана народом, бо вона робитиме тільки те чого хоче народ.

Щоб революція не була фікцією, треба мабуть три речі: нові правила перезавантаження влади, люстрація, покарання катів революції.

Народ повинен мати право відкликати депутата. Я нещодавно писав конкретну схему.
Ніяких обмежень на виборчу кампанію, бо провладні і багаті всеодно ігнорують обмеження і виграють. Можете скільки завгодно тупцяти ніжкою, але так і буде. Ніяких грошових застав.

Щось зробити з недоторканою кастою вартових закону.
В мене була ідея, яку я вважаю геніальною, суддів і прокурорів набирати по жеребкуванню із звичайних громадян. Аналогічно призову в армію. Це б припинило негативну селекцію і зруйнувало кругову поруку цієї касти. Але ніхто мене не підтримав, тому від цієї ідеї доведеться відмовитись.
Пропонуйте інші механізми.
Це необхідно. Негідники на цих посадах легко знівелюють результати будь-якої революції.

Покарання катів Майдану (і вшанування героїв) - це не жага помсти, і навіть не звичайне правосуддя, а необхідна умова справжньості революції.
Якщо нова влада має намір грабувати народ, то для неї Беркут - це "фахівці, які просто роблять свою роботу". Їй можуть теж знадобитися ці або такі самі фахівці, тому влада буде виявляти повагу до цієї професії.
Покарання катів означатиме, що нова влада наперед відмовляється від послуг таких "фахівців".

На Майдані повинно бути самоврядування, чого не було у 2013-2014 році.
Справжнє самоврядування - це людина чи орган, яка задовільняє водночас трьом умовам: представляє інтереси Майдану (чого не було у Кличка-Яценюка-Тягнибока), має легітимність (поважну причину, чому всі її мають слухатись, це було у К-Я-Т, але не було у Парубія, Парасюка, Данилюка), відома всій Україні (цього не було у ради сотників).
Перші дві умови можна втілити одним способом: прозора демократична процедура виборів на Майдані.
Кошовий зможе вирішувати те, що потребує координації: оголосить пакет вимог Майдану, вирішить, коли стоїмо, коли штурмуємо, а коли розходимось, оголошує строки ультиматумів і вирішує, задовільнено ультиматум чи ні. Якщо кошовий робитиме не те, чого хоче Майдан - його зразу переоберуть.
 
 
 
sakstorpsakstorp on April 20th, 2017 12:35 pm (UTC)
Отсюда - http://werewolf0001.livejournal.com/3607368.html
Украина - может объявить дефолт в течение ближайших пары месяцев, сразу после решения Лондонского суда по долгу России, которое неизбежно будет не в пользу Украины. Но довольно наивно считать, что дефолт или отказ платить по долгам - это решение проблем. Напротив, это их усугубление.
Дефолт - объявляла Аргентина в 2000 году. За месяц там сменилось четыре президента и фактически рухнула система власти- Аргентину никто не захватил в тот момент лишь потому что она никому не была нужна. До сих пор - инвестиции в Аргентину блокированы, а правительство страны судится с ее кредиторами. То есть дефолт - это не значит, что инвесторы должны забыть про свои деньги и жить дальше.
Статья довольно наивна. Главная проблема экономики Украины - это острый конфликт внутри страны и с Россией, в результате чего страна оказалась в состоянии гражданской войны и на голодном инвестиционном пайке. Вторая главная проблема - это полное разложение как власти так и общества, отношение огромных общественных групп к своей стране как к чужой. Третья проблема это война, в которой невозможно одержать победу.
Патриотизм в Украине проявляется только на словах, не более того. Страну нужно переучреждать снизу и с полным переформатированием основы - вместо унитарного и моноязычного государства федеративное (или даже конфедеративное) и многоязычное. Надо признать как факт, что современная Украина не может наследовать ни одному из проектов до 1991 года, потому что все они были провальными, и наследуя им, Украина обречена на новый провал. Надо понять, что все предыдущие провалы не были случайностью, они случились потому, что строители украинского государства строили его неправильно. Надо осознать, что действия Петлюры и Бандеры были в корне ошибочными и принесли Украине намного больше вреда чем пользы. Надо понимать, что в 21 веке строить национальное государство по лекалам "весны народов" невозможно - время ушло. Украина может выжить только как совокупность разных идентичностей, а не как единая идентичность - как сейчас живет большинство цивилизованных государств мира.
А экономика не поднимется и деньги из-под матрасов не перекочуют в банки до тех пор, пока будут находиться люди, которые блокируют банки бетонными блоками и поджигают шины - и правительство идет у них на поводу. До тех пор, пока эти люди не сядут или навсегда лягут - ни один инвестор деньги в страну не вложит, ввиду непросчитываемости рисков.
jora0jora0 on April 21st, 2017 11:52 am (UTC)
https://www.youtube.com/watch?v=ODckP18dw60

Надо бы на русский перевести, да выложить, да всё руки не доходят.

Вот текст нашёл: http://www.pravda.com.ua/columns/2013/12/19/7007716/